Берое записа повече от категоричен успех в срещата си с Левски 2014 от XI кръг на редовния сезон в Националната Баскетболна Лига. Тимът спечели домакинството си със 104:75 (35:15; 19:24; 29:23; 21:13).

Шейн Гибсън вкара 24 точки за победителите, Омари Гудул и Аарън Джоунс се отличиха съответно с по 16 и 15 точки, а Тихомир Желев завърши с 13 точки.

Павел Иванов беше най-резултатен за столичани - 24 точки, а Евгени Хаджирусев добави 13 точки.

Баскетболистите на Берое си осигуриха до голяма степен победата още през първата четвърт, когато доминираха във всеки един компонент на играта и заслужено поведоха с 20 точки след първите десет минути - 35:15.

През втория период домакините намалиха темпото и гостите от София успяха да вземат частта с 24:19, но въпреки това, на почивката отборът на Левски 2014 изоставаше с двуцифрен пасив - 39:54.

Берое възстанови комфортния си аванс още в първите минути на третата четвърт, като в оставащото време момчетата на Любомир Минчев не изпуснаха инциативата нито за момент и последния съдийски сигнал прозвуча при 29 точки в полза на старозагорци - 104:75.