Берое спечели Купата на България по баскетбол. В изключително драматичен мач старозагорци се наложиха над Лукойл Академик с 86:85 в зала "Универсиада" в София.

"Студентите" изиграха силна първа част, след която водеха с 12 точки. Момчетата на Любо Минчев влязоха пределно мобилизирани в началото на втория период и се доблиниха на две точки от своя съперник. Оттук насетне срещата вървеше кош за кош.

В средата на третата част Берое излезе напред в резултата за първи път, а в началото на последния период дръпна с цели 10 точки. Лукойл обаче направи серия от 12-3 и се доближи само на точка от своя съперник. Последваха драматични последни минути, а 25 секунди преди края бе отсъдено техническо нарушение на пейката на Берое. Антъни Рафа вкара един наказателен удар и изравни за 85-85. При оставащи 3.3 секунди обаче Далтън Пепър фаулира Алекс Дейвис. Той вкара първия, но пропусна втория наказателен удар, а до края Лукойл не успя да отбележи и мачът завърши.

Алекс Дейвис вкара 33 точки за Беоре Той бе избран и за MVP на мача. Александър Янев завърши с дабъл-дабъл от 23 точки и 10 борби. С 14 точки е Джош Паркър. За Лукойл Антъни Рафа наниза 33 точки Христо Николов вкара 26, с 15 е Далтън Пепър, а Кийт Клантън се отчете с 13.

Бенфика, Капфенберг и литовския Ювентус на пътя на Лукойл Академик в Шампионската лига