Отборът на Берое продължава с победите в женското баскетболно първенство на България. Възпитаничките на Жаклин Златанова като надделяха категорично с 88:58 (29:7, 31:10, 15:18, 13:23) над Академик (Пловдив) като гост в среща от 7-ия кръг на шампионата.

По този начин тимът от Стара Загора остава непобеден от началото на сезона със 7 успеха от 7 срещи. Академик пък регистрира шесто поражение и продължава да има само една победа в 7 мача до този момент през кампанията.

Берое бе много по-добрият отбор на паркета в пловдивската зала "Олимпиада" и до почивката натрупа солидна преднина, което се оказа ключово за крайния изход от сблъсъка. "Зелените" взеха първата четвърт с 29:7, а след вторите 10 минути вече водеха убедително с 60:17.

След почивката Академик повиши нивото на играта си в нападение и успя да спечели третата и четвъртата част, но пасивът на пловдивския тим след първите две четвърти бе твърде голям, за да бъде заличен и така гостите от Стара Загора се поздравиха с успеха - 88:58.

Гергана Маданкова бе най-резултатна за гостите от Стара Загора с 18 точки, 5 борби и 3 асистенции. Цветомира Наумова се включи с 16 точки, 2 борби и 4 асистенции, а Деана Стояновска се отличи с 6 точки, 5 борби и 12 асистенции.

За пловдивчанки Анастасия Калева реализира 16 точки, 8 борби и 3 асистенции, Маргарита Чипова добави 12 точки и 5 борби, а Мила Кръстева - 8 точки и 13 борби.

В следващия кръг за Берое предстои гостуване на Шоутайм, а Академик посреща Рилски спортист.