Берое победи Балкан в Ботевград със 101:96 (28:25, 30:22, 21:24, 22:25). Така тимът от Стара Загора поведе с 2-1 успеха в полуфиналната серия от плейофите на НБЛ.

Играе се до три победи от пет мача, а четвъртата среща е в понеделник, отново в Ботевград.

Двата отбора изиграха пореден страхотен двубой, но гостите стигнаха до успеха след по-добро представяне в заключителните минути.

Домакините бяха на прага на сензацията, след като малко повече от две минути преди края успяха да поведат, след като в един момент губеха със 17 точки.

За домакините отново не играха Крис Минков и Здравко Христов. Конър Франкамп отново бе над всички за старозагорци, като вкара 71% от стрелбите си за 24 точки, а добави и 5 асистенции. Николай Стоянов се отличи с 16 точки, Тихомир Желев - 14, Джеймс Уайт завърши с 12 точки, а с 10 точки и 7 борби бе Станислав Ваклинов.

Брендън Браун беше най-полезен за Балкан и в този мач, като наниза 25 точки и подаде 11 асистенции. С 20 точки и 8 борби се отличи Микейл Хопкинс. Националът Венцислав Петков завърши със 17 точки.