Берое завърши годината с убедителен успех. Играчите на Любомир Минчев се наложиха над Ямбол със 103:84 като гости. Срещата бе от 12-ия кръг на Националната Баскетболна Лига.

Първото полувреме премина равностойно, като след неговия край старозагорци имаха аванс от две точки 39:41. Третата четвърт премина под диктовката на гостите, които натрупаха двуцифрен аванс, а силно начало на заралии на последния период определи и крайния победител в срещата.

Аджехи Бару приключи срещата с "дабъл-дабъл" за победителите - 20 точки и 10 борби. Александър Янев също завърши с двойни показатели - 16 точки и 10 борби, а Тихомир Желев се отчете с 19 точки.

Алан Арнет вкара 24 точки за домакините, а Брайкис Перин и Стоян Петков завършиха съответно с по 16 и 14 точки.