Отборът на Берое победи като гост Шумен с 93:91 (25:30, 17:27, 24:20, 27:14) в мач от третия кръг на Sesame НБЛ. Това е трета поредна победа за старозагорци от началото на първенството,след като се наложиха над Балкан и Академик Бултекс 99 в първите два кръга. За Шумен пък загубата е трета поредна, след като баскетболистите на Янко Янков отстъпиха на Миньор 2015 и Левски до този момент.

След по-малко от минута и половина игра Берое води с 4-2. Две минути и половина след началото на мача Берое води с 8-4, а е един от най-важните играчи на Шумен Джакори Ийли натрупа три лични нарушения за нула време и седна на пейката. Гостите вдигнаха разликата до 11-6, а веднага след това тройка на Дамян Минков намали изоставането на домакините само на 2 точки (9-11). Двата отбора продължават да се гонят в резултата. 4:17 минути преди края на частта се стигна до равенство (17-17). Голямата звезда на Берое Антъни Уокър се появи в игра. А кош на Отас Айекекполор даде аванс от 2 точки на Шумен 3 минути преди края. Отново се стигна до равенство (21-21). След 10 минути игра Шумен води с 30-25.

Шумен продъжи да диктува темпото, като мощна забивка на Джкори Ийли направи разликата 7 точки (34-27). Веднага след това Берое намали изоставането си (29-34). След по-малко от 3 минути игра домакините водят с 38-29. Преднината на Шумен стана 11 точки (44-33). Гостите успяха да намалят изоставането си на 7 точки (41-48). Не след дълго обаче преднината на баскетболистите на Янко Янков отново стана 10 точки (52-42), при оставащи 1:20 минути преди почивката. Шумен се оттегли с преднина от 15 точки на почивката (57-42).

Домакините продължиха с доминацията си и след почивката,като след минута игра водеха с 59-46. След това Дамян Минков фаулира Мартин Йорданов, като това беше негово трето лично нарушение. След 3 минути игра резултатът е 63-49 в полза на Шумен. Лошата новина за домакините дойде при 6:43 минути до края, когато най-резултатният играч на тима Джакори Ийли получи четвъртия си фаул заради нарушение в нападение. Берое свали разликата на 11 точки (52-63), а след това тя падна на 9. Берое продължи да "натиска" съперника си, стопявайки пасива си на 5 точки (64-69), при оставащи 2 минути. Домакините обаче намериха начин да вдигнат преднианта си на 11точки (75-64). А в заключителната четвърт двата отбора влязоха при резултат 77-66 в полза на Шумен.

За по-малко от минута Берое намали изоставането си на 7 точки (70-77), но четвърто лично нарушение направи Антъни Уокър, което е и лошата новина за Даниел Клечков. Баръш Мустава вдигна разликата на 10 точки. Забивка на Уокър стопи пасива на Берое на 6 точки, при оставащи 6:21 минути до края на мача. При малко повече от минута до края разликата падна само до 4 точки. 1 точка е разликата 30 секунди преди края на мача. 1,6 секунди преди края Дариъс Банкс вкара тройка, за да изведе Берое с 2 точки напред в резултата (93-91). А в крайна сметка срещата завърши с успеха за гостите от Стара Загора.

Най-резултатен за успеха на заралии беше Дариъс Банкс, който реализира с 24 точки, по 16 отбелязаха Антъни Уокър и Венцислав Петков, а с 15 завърши Кени Дай.

За Шумен Джакори Ийли се отчете 21 точки, а 15 добави Дамян Минков.