Баскетболният Берое започна новия сезон с категорична победа като гост на Спартак (Плевен). Заралии се наложиха в зала "Балканстрой" с 87-68 (21-22, 21-18, 18-13, 27-15). Дебютантите Брейди Роуз и Ракуан Мичъл се представиха на отлично ниво. Павел Маринов и Седариън Рейнс пропуснаха двубоя за "зелените" заради контузии.

В първата четвърт двата отбора се вкопчиха в здрав сбълъсък. Николай Маринов даде предимство на домакините със сирената за 22-21. Берое започна силно втората част и дръпна с 22-28. Разликата стана двуцифрена при 27-37. Тогава братята Николай и Мартин Маринови намалиха изоставането след две последователни тройки. Магическите изпълнения на фамилия Маринови не спряха дотук и Мартин наниза нова тройка със сирената, за да оформи резултата в края на първите 20 минути - 40-42.

След почивката двата отбора забравиха как да бележат и резултатът остана почти непроменен при оставащи 4:12 от частта - 46-46.  Все пак гостите се активизираха и отвориха разлика при 53-60.

В последната четвърт играчите на Любомир Минчев бяха под пара. Тройки на Роуз и Бишъп плюс лесно поднасяне на Ваклинов направиха преднината им от 14 точки и на практика решиха мача. В края коравата защита на заралии допринесе за увеличаване на разликата до 21 точки.

Брейди Роуз и Николай Стоянов поведоха гостите към успеха с по 19 точки и 5 борби, Станислав Ваклинов записа "дабъл-дабъл" от 15 точки и 10 борби, а Ракуан Мичъл добави 14 точки и 6 асистенции. Мартин Маринов отбеляза 21 точки и овладя 5 топки за Спартак, Николай Маринов добави 13 пункта от пейката, а Димитър Маринчешки остави 12 точки и 5 борби на сметката си.

В следващия кръг Берое приема гранда Левски Лукойл, а Спартак домакинства на шампиона Балкан.

От НБЛ обявиха правилата за провеждане на срещи по време на епидемична обстановка