Балкан (Ботевград) постигна труден успех над Спартак Плевен с 87:81 (23:27, 19:15, 15:24, 30:15) точки в мач от 25-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Така Балкан си върна третото място в класирането и записа 14-и успех от началото на сезона. Гостите от Плевен водеха от началото на мача до 16 минути, когато домакините изравниха - 38:38. На почивката отново имаше равенство - 42:42.

През третата част баскетболистите на Спартак отново поведоха, като преднината им достигна 10 точки - 66:56. Отборът на Балкан стигна до успеха след по-добра игра в заключителните 10 минути, които спечели с 30:15 точки и успя да победи, въпреки че минута преди сирената отново имаше равенство - 81:81.

За Балкан най-полезни бяха Георги Давидов с 27 точки, Дуейн Мортън с 19, а по 12 точки добавиха Любомир Лилов и Цветелин Иванов. За плевенчани се отличиха Хрисимир Димитров с 27 точки и 8 борби, Илия Станков записа 17 точки.