Балкан постигна успех срещу Спартак (Плевен) в четвъртфиналните плейофи на Националната баскетболна лига. Тимът от Ботевград се наложи при домакинството си с 96:63 (26:23; 25:15; 29:11; 16:14) и поведе в серията с 1-0.

Крис Минков беше най-резултатен за победителите - 14 точки, а Димитър Димитров се отличи с 13 точки.

Цветослав Острев вкара 20 точки за плевенчани, а Иван Лилов и Радослав Кочев приключиха с по 11 точки.

Всичко в този двубой бе решено в третия период, когато домакините от Ботевград демонстрираха нагледно, че са с класа над съперника и много бързо натрупаха още по-сериозна преднина - 80:49.

В заключителните десет минути баскетболистите и на двата отбора просто изчакваха последния съдийски сигнал, който прозвуча при 96:63.