Отборът на Балкан (Ботевград) постигна една от най-трудните си победи през този сезон в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Спартак (Плевен) с 90:81 след продължение в среща от XVIII кръг на шампионата.

Развитието на срещата не предвещаваше драматична развръзка. Домакините започнаха четвъртата част с комфортна преднина от 16 точки - 65:49, но точно тогава дойде и щурмът на Спартак. Георгиев, Острев и Маринчешки се развихриха от тройката за плевенчани, което набързо стопи разликата и прати мача в продължение – 78:78.

В допълнителните пет минути Йовович и Бозов се нагърбиха с отговорността да изведат домакините до успеха, като тази формула определено даде резултат. Двамата комбинираха за 8 от 12-те точки на тима си.

Най-резултатен за „зелените” беше Станимир Маринов с 19 точки, Бошко Йовович и Йордан Бозов добавиха съответно по 17 и 16. Отличен мач за гостите изнесе Димитър Маринчешки, който се отличи с „дабъл-дабъл” – 32 точки и 11 борби, Веселин Георгиев вкара 13 точки.

В друтите мачове от вчерашния ден Левски победи като гост Черноморец с 85:72, а шампионите от Лукойл-Академик нанесоха 18-о поражение от 18 мача на младежкия национален отбор с  92:55 и запазиха първото си място с 16 победи и 2 загуби.