Балкан постигна четвърта си поредна победа над "сините" във всички турнири след 72:59 (21:19, 12:9, 19:18, 20:13) и втора за първенство в дербито на 18-ия кръг, играно в зала "Универсиада".

Двубоят започна равностойно. Гостите успяха да поведат с крехък аванс. През втората четвърт двата тима си отбелязаха едва 21 точки, като Левски вкара само 9. Третата част също бе равностойна, но накрая силите на домакините привършиха и те загубиха за пети път през сезона. Левски направи 20 точки в мача.

Амад Рори завърши с 20 точки за успеха, а 18 добави Дерик Маркс. С 13 точки приключи капитанът Димитър Димитров, а с 11 - Станимир Маринов. 22 точки за домакините реализира Чавдар Костов, а с 13 се включи Ивица Радич.

"Сините" имат 9 победи и 5 загуби на сметката си, докато "зелените" са с 11 успеха и 4 поражения до този момент.