Балкан (Ботевград) се наложи със 75:74 (23:17, 21:19, 13:19, 18:19) над Левски при първото си гостуване в зала "Триадица" от полуфиналната серия между двата тима. Така тимът на Георги Младенов поведе с 1-0 победи в серията. Мач №2 е утре от 18,00 часа отново в столичната "Триадица".

Серията се премества в Ботевград в петък за мач №3, който е с начален час 18,00. Играе е се до три победи от пет мача.

Най-резултатен за победителите беше Иван Лилов с 25 точки, а Янко Янков добави 14. Станислав Славейков записа 17 точки, а Веселин Веселинов и Робърт Престън добавиха по 14 за „сините".

Лукойл Академик победи без проблеми Спартак (Плевен) със 102:89 (30:25, 30:25, 21:19, 20:21) в първата среща в другия полуфинален плейоф за титлата. Плевенчани се противопоставиха успешно на „студентите" в началото на двубоя и поддържаха равенство за 20:20. След това тимът на Желко Лукаич постепенно установи превес и поведе с 30:25 след първата четвърт и повтори резултата във втората. След почивката домакините от Правец намалиха темпото, но по инерция спечелиха третата част с 21:19, преди да отстъпят минимално в последните 10 минути с 20:21.