Балкан победи Левски след две продължения в зала „Универсиада" с 109-104 и елиминира "сините" в спора за титлата на България по бaскетбол.

Левски 109-104 Балкан (12-20, 27-22, 18-11, 23-27, 24-29)

Първото полувреме беше равностойно, но в края ботевградчани дръпнаха с 3 точки. През третата четвърт Левски игра по-добре и се оттегли с 4 точки аванс 57-53. В края на редовното време играчите от Ботевград можеха да спечелят. Те бяха нервни при изпълнение на наказателни удари и допуснаха 3 секунди преди края Алекс Симеонов да изравни.

Драмата настъпи в края на първото продължение. Минута и седем секунди преди края Балкан поведе с 4 точки. Последваха атаки и пропуснати наказателни удари. Когато оставаха 6.7 сек.  Минчев намали разликата на две точки. Ботевградчани не можаха да изнесат топката и Ангел Пейчинов от Левски опита тройка да реши мача. Беше фаулиран и вкара два от трите наказателни удара, с което вкара мача във второ продължение.

Снимка 231617

В  него двата отбора си разменяха водачеството, Нервите на „балканци" се оказа по-здрави и те заслужено ликуваха с победат.

Брандън Фортънбъри вкара 24 точки. Сърцатият Николай Върбанов отбеляза 20 точки и направи 13 борби, а Мартин Маринов завърши с 19 точки и 8 борби.

За Левски се отличи Евгени Хаджирусев с 25 точки и 6 борби, а Алекс Симеонов с 23 точки и 11 борби.

В полуфинала Балкан очаква победителя от двубоя Балкан - Спарта (Пл). Другата двойка ще противопостави студентите от Правец на непредсказуемия отбор на „Рилецо."