Балкан победи гостуващия Академик (Пловдив) с 91:77 (30:24, 25:17, 15:15, 21:21) в мач от осмия кръг на Националната баскетболна лига и записа първа победа в "Арена Ботевград" този сезон.

Възпитаниците на Йовица Арсич стигнаха до успеха след по-добра игра през първото полувреме, след като вторите 20 минути завършиха 36:36.

Божидар Аврамов вкара 6 тройки и завърши с 20 точки за победителите, 16 точки и 10 асистенции реализира Сияни Чеймбърс, а Марин Маринов вкара 11 точки За гостите се отличи Йeрe Вучица с 20 точки, 13 добави Васил Бачев, а 12 - Николай Титков.

Това беше четвърта победа за тима от Ботевград, които имат и 3 загуби, и заемат четвърто място в класирането, а пловдивчани са втори с баланс 4-4.