Балкан (Ботевград) намали изоставането си в полуфиналната серия с Левски Лукойл до 1-2 победи, след като спечели героично мач №3 със 100:81 (24:16, 23:24, 26:27, 27:14) в своята зала "Арена Ботевград".

Действащите шампиони успяха да стигнат до успеха, въпреки че преди мача останаха без двама от лидерите си - Сияни Чеймбърс и Тауан Ейджи.

Мач №4 от серията ще се проведе във вторник от 19:00 часа, отново на територията на Ботевград. Ако Балкан успее да спечели и него, то предстои решителна пета среща, която ще остане за петък, но в София.

Рилски спортист е на победа разстояние от финала в НБЛ

Самоковци с втора победа срещу Академик (Пд)

Два точни изстрела на Крис Минков от отбора на Балкан дадоха ранен актив от пет точки на ботевградчани след първата минута игра в "Арена Ботевград". Домакините успяваха да опазят подкошието си в първите няколко атаки на Левски Лукойл, но комбинация между Данило Тасич и Кийт Бенсън донесе първите точки в полза на "сините" - 5:2. След много добра игра и натиск на тима му, Станимир Маринов оформи крайното 24:16 след откриващите 10 минути игра.

Левски Лукойл нямаше успех със стрелбата си от далечно разстояние, но въпреки това не спираше да опитва да тормози съперника и упоритостта даде резултат.

Капитанът на Балкан Димитър Димитров успя да излъже Йордан Минчев и да си спечели три наказателни изстрела от крилото на "сините" точно в края на частта, като по този начин успя да направи резултата 47:40 след края на първото полувреме.

Второто полувреме започна ужасно за Балкан, който загуби водещия си реализатор Крис Минков заради контузия.

Дий Бост: Дано поднесем изненади на ЕвроБаскет 2022

"Изтеглихме някои много сериозни отбори"

Резултатът беше 73:67 за ботевградчани преди началото на финалната част.

Всичко приключи с тройка на капитана Димитър Димитров, като по тази начин направи серията на домакините 13 поредни точки. Балкан успя да увеличи разликата с още малко и да вдигне победоносно ръце при 100:81.

Дарко Балабан най-сетне се събуди и успя да се реваншира за слабите си предходни мачове с "дабъл-дабъл" от 20 точки и 13 борби. Давонтей Джордан реализира 17 точки, Крис Минков, който получи контузия в началото на третата част, и капитанът Димитър Димитров нанизаха по 14, с 13 и 6 асистенции от пейката се включи Станимир Маринов, а Божидар Аврамов и Денислав Вутев допълниха с по 10 точки.

Жребият в Берлин отреди тежка група за баскетболните национали на ЕвроБаскет 2022