Българските баскетболистки играха на много високо ниво, но отстъпиха пред Гърциа с 66:73 (12:21, 14:11, 22:16, 18:25) квалификационния си мач за Евробаскет 2021. Срещата от група "А" се игра в празната зала "Ираклион Арена" на остров Крит.

След този мач "лъвиците" са на трета позиция с 1 победа и 2 загуби, докато гъркините са втори с 2 успеха и едно поражение.

Стефан Михайлов остана с група от едва 11 баскетболистки заради положителни PCR тестове. Само шест от тях имаха по-сериозна роля в днешния мач.

Гъркините водеха през цялата среща, но така и не можаха да натрупат сериозна преднина. В началото на последната част нашите намалиха до 53:56. Малко по-малко от от 2 минути преди сирената Виолина Кочева с тройка направи резултата 66:69. До края Фасула и Николопулу вкараха 4 точки, докато нашите повече не можаха да пронижат мрежичката на съперничките ни.

Мария Фасула бе лидер на Гърция със своите 21 точки и 11 борби, Ангелики Николопулу добави 15 точки, хвана 9 борби и направи 9 асистенции, Анна Стамолампру се разписа с 13 точки, а Елеана Христанаки вкара 11 точки.

Димана Георгиева завърши с 15 точки и 5 борби за България, Виолина Кочева отбеляза 14 точки, Жаклин Златанова наниза 12 точки, взе 13 борби и направи 5 асистенции, а Борислава Христова отбеляза 11 точки.