Академик (Пловдив) победи гостуващия Черно море Тича с 87:72 (20:13, 24:21, 20:19, 23:19) в среща от десетия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

За пловдивчани това е пети успех за сезона в девет мача. Домакините поведоха още в началните минути и имаха предимство в резултата до края. Най-голямата преднина на Академик беше 18 точки на два пъти в последната четвърт.

За победителите петима играчи завършиха с двуцифрен точков актив. Най-резултатен беше Томислав Минков с 14 точки, 13 добави Мартин Сотиров, а Николай Николов вкара 12 точки. За Черно море завърналият се в игра Мартин Коцев се отличи с 15 точки и 11 борби, Александър Милов вкара 13 точки.

Двубоят се игра пред празни трибуни заради мерките срещу КОВИД-19. Следващата среща на Академик е гостуване на Рилски спортист в Самоков в събота.