Шампионът Лукойл-Академик най-сетне загуби мач в българското първенство. Рилски спортист успя да бие „студентите" с 82:72 в трети плейофен мач от полуфиналите на НБЛ.

По този начин самоковци намалиха резултата в серия и вече изостават само с 1:2 победи. Четвъртият мач е отново в планинския град в четвъртък.

Рилецо започна отлично натрупа солиден аванс през втората четвъртина, а на полувремето резултатът бе 42:34 в полза на домакините.

Третата част бе изключително интересна, като двата тима играеха на приливи и отливи. В нейния край обаче „студентите" бяха свели пасива си само до 1 точка.

В началото на решителната четвърт Академик дори поведе, но отличната игра на Лилов и ко все пак донесоха победата на Рилски спортист. Най-резултатен за Рилецо бе Мийович с 27 точки, докато Тодор Стойков завърши с 24 за шампионите.