Оклахома Тъндър изравни серията във финала на Западната Конференция на НБА. Тимът се наложи със 106:100 над Далас Маверикс като гост и по този значи отне домакинското предимство на Дирк Новицки компания.

Кевин Дюрант бе най-резултатен за победителите с 24 точки, Джеймс Хардън добави 23, Ръсел Уестбрук завърши с 18, а Ерик Мейнър се отличи с 13 за успеха на Оклахома Сити.

Дирк Новицки отбеляза 29 точки, Тайсън Чандлър завърши с "дабъл-дабъл" от 15 точки и 13 борби, а Джейсън Кид вкара 13 точки и направи 7 асистенции при загубата на домакините.

"Кевин Дюрант и компания" направиха впечатляваща четвърта част, в която блесна гардът Джеймс Хардън. Включилия се от пейката възпитаник на Аризона Стейт поведе своя тим към победата. Определено резервите на Тъндър бяха с ключов принос, след като плеймейкърът Ерик Мейнър направи много силни включвания през последната част и остана на терена през всичките 12 минути за сметка на един от топреализаторите в тима – Ръсел Уестбрук.