Отборът на Маями Хийт e новия шампион в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация на САЩ. Рано тази сутрин „горещите" записаха изключително драматична победа като гост на Чикаго Булс, като по този начин спечелиха финалната серия с 4:1 победи.

Маями се наложиха с 83:80 след много силна игра в последните минути на срещата. Така тимът се класира на финала в асоциацията, където го очаква Далас Маверикс.

Отново водещо трио за гостите бе ЛеБрон Джеймс - Крис Бош - Дуейн Уейд, като първият вкара 28 точки и хвана 11 борби, вторият се отчете с 20 точки и 10 борби, а третият завърши с 21 точки.

За Чикаго най-резултатен бе избраният за MVP за редовния сезон Дерик Роуз, който се отчете с 25 точки, а 18 добави Луол Денг.

Любопитното е, че малко повече от 3 минути преди края на мача нищо не вещаеше подобен драматичен финал. Домакините от Чикаго имаха преднина от 12 точки - 77:65 и търпеливо очакваха края на срещата. В този момент обаче звездите на Маями се развихриха и в следващите минути вкараха 18 точки, срещу едва 3 за „биковете", с което спечелиха мача и серията.