Далас Мавърикс е новият шампион в Западната конференция на НБА. По този начин тимът си осигури място на големия финал, където ще срещне шампиона на другата - Източната конференция.

В решителния пети мач тази нощ Далас победи Оклахона Сити Тъндър със 102:96 и по този начин си проправи път към големия финал. Това бе пети успех в серията. В другата конференция Маями Хийт води на Чикаго Булс с 3:1 победите в серията.

Дирк Новицки отбеляза 26 точки, с колкото завърши и Шоун Мериън. Хуан Хосе Бареа приключи с 14, а Джейсън Тери с 12 за успеха на Мавс.

Ръсел Уестбрук завърши с 31 точки и 8 борби, Кевин Дюрант вкара 23 точки и овладя 9 топки, а Джеймс Хардън също приключи срещата с 23 точки в своя актив при загубата на Тъндър.

Срещата като цяло бе много оспорвана, като гостите от Оклахома успяха да поддържат водачеството в срещата през почти цялото време, макар да не бе със солидна разлика. След втората четвърт те водеха с 55:52, а след третата със 76:72. В началото на последната част те стигнаха до 8 точки преднина - 85:77.

В последните 4 минути обаче Далас осъществи невероятен обрат, който бе воден най-вече от звездата Дирк Новицки. По този начин гостите спечелиха и очакват с нетърпение вече съперника си във финала.