Баскетболната ни звезда Александър Везенков и съотборниците му от Сакраменто Кингс постигнаха престижна победа срещу легендата Леброн Джеймс и Лос Анджелис Лейкърс в "Крипто Арена" в Ел Ей със 125:110.

Тимът на българина имаше аванс на полувремето над звездите на Лейкърс, като резултатът на почивката 72:59 в полза на Кингс.

Александър Везенков вкара четири точки през третата четвърт, които се оказаха и неговите единствения в двубоя.

Българинът имаше три стрелби от тройката, които обаче не успя да вкара. Везенков прекара цели 12 минути на паркета и трябва да се отбележи неговата добра защитна работа, успявайки да се отчете с две откраднати топки.

"Кралете" имаха предимство през целия мач, като Антъни Дейвис записа един от най-слабите си мачове от началото на сезона и логично Сакраменто се поздрави с успеха.

За Сакраменто най-резултатен бе Домантас Сабонис, който реализира 29 точки, добавяйки 16 борби и 7 ас.