Кливлънд Кавалиърс 134-130 Индиана Пейсърс

Страхотна тройка на ЛеБрон Джеймс в последната минута на второто продължение донесе победата на шампиона Кливлънд Кавалиърс над Индиана Пейсърс с 135-130. Редовното време завърши при равенство 104-104.

Джеймс отбеляза 41 точки с две по-малко от звездата на Индина Пол Джордж, който завърши с 43 точки. ЛеБрон добави 15 борби и 11 асистенции, след като престоя на игрището 52 игрови минути.

Кайри Ървин вкара четири наказателни удара в последните 16 секунди, а Кевин Лав завърши с 20 точки и 12 борби. Кливлънд е на второ място в Източната конференция на половин победа за Бостън Селтикс.

Пол Джордж игра превъзходно, вкарвайки 19 последователни точки за Индиана в продълженията, но не можа да предотврати загубата.

Финикс Сънс 116-123 Хюстън Рокетс - Финикс Сънс

Хюстън нанесе 12 поредно поражение на Финикс въпреки отсъствието на Джеймс Хардън, който отсъстваше поради вирусна инфекция. Той не беше пропускал мач през този сезон.

Патрик Беверли отбеляза рекордните в неговата кариера 26 точки, макар че игра контузен.

Голдън Стей Уориърс 139-115 Уошингтън Уизърдс

Стеф Къри вкара 9 тройки от 14 опита и завърши с 42 точки при победата на Голдън Стейт над Уошингтън. „Войните" все повече се приближават до първото място в редовния сезон, което ще им донесе домакинско предимство срещу всички отбори в плейофите.

Ню Йорк Никс 94-110 Бостън Селтикс

Аязая Томас вкара 19 точки за 24 минути в победното гостуване на Бостън в Ню Йорк. „Келтите" запазиха първото място в Източната конференция и имат 50 победи.

В сряда те ще играят в своята зала с шампионите от Кливлънд в пряк двубой за първото място на изток.

Оклахома Тъндър 101-113 Шарлът Хорнетс

Кемба Уолкър донесе победата като гост на Шарлът над Оклахома, нанизвайки 29 точки. Ръсел Уестбрук направи шести пореден трипъл дабъл за домакините, но това се оказа недостатъчно за победата.

Усетбрук завърши с 40 точки, 13 борби и 10 асистенции. Това е 40-тия трипъл-дабъл на Уестбрук за сеозна. Той е само на един от рекордните 41 постигнати от Оскар Робертсън през 1961-62.

Сан Антонио Спърс 109-103 Юта Джаз

Коуи Ленърд, който е един от фаворитите за МВП на сезона, отбеляза 25 точки при домакинската победа на Сан Антонио срещу Юта.

Гостите бяха на прага на обрат. След 10 поредни точки те намалиха резултата 98-102 две минути преди края. Тогава най-добеият защитник за миналия сезон Ленърд направи страхотен чадър на Руди Гобер.

Гобер завърши със скромните за него 19 точки. Юта има 47 победи и 30 загуби и е с една загуба по-малко от Лос Анджелис Клипърс в битката за четвъртото място в Западната конференция.

Сан Антонио е твърдо на второ място с 59 победи и 17 загуби.

Маями Хийт 113-119 Денвър Нъгетс

Денвър спечели важна победа в Маями в битката си за място в плейофите. „Нъгетс" изостават с две победи зад Портланд, който заема осмото място в Западната конференция.

Данило Галинари вкара след две стрелби в края, увеличавайки преднината на Денвър от една на шест точки. Той завърши с 29 точки.

Ню Орлеанс Пеликанс 110-117 Чикаго Булс

Джими Бътлър с 39 точки съхрани надеждите на Чикаго за плейоф. „Биковете" са в битка за седмото място с Маями и Индиана, които загубиха тази нощ.

Торонто Раптърс 113-105 Филаделфия

Серж Ибака вкара 24 точки, а ДеМар ДеРозан добави 17 точки при лесната победа на Торонто над аутсайдера Филаделфия. За последен път Филаделфия победи „Раптърс" като гост през ноември 2012-а.

Новобранецът Тимъти Луауу-Кабарот вкара рекордни в кариерата си 23 точки за загубилия отбор.

Чикаго свали Кливлънд от първото място в Източната конференция

Продължава спада в играта на Хюстън

Милуоки Бъкс 105-109 Далас Маверикс

Далас играха с надеждата, че все още имат шанс за да се класират за следващата фаза. Дирк Новицки и ДжДж Бареа бяха най-резултатни за победителите с по 17 точки.

Лос Анджелис Лейкърс 108-103 Мемфис Гризлийс

Мемфис изостана 1.5 победи след Оклахона в битката за шестото място в Западната конференция. Трима играчи на Лейкър направиха дабъл-дабъл. Това се случва за първи път от декември 2014-а година.

Бруклин Нетс 91-82 Атланта Хоукс

Атланта има 39 победи и 38 загуби и е само с една победа пред седмия в Източната конференция.

Пол Милсап се завърна след контузия за Бруклин. Той помогна с 14 точки за победата на най-слабия отбор в НБА.