Никола Йокич отбеляза трипъл-дабъл и Майкъл Портър-младши наниза пет тройки за победа на Денвър Нъгетс със 118:102 срещу Финикс Сънс, с което домакините взеха преднина от 3:2 в серията от Западната конференция на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Йокич завърши с 29 точки, 13 борби и 12 асистенции за десетия плейофен трипъл-дабъл в кариерата си. С това той подобри рекорда на легендарния Уилт Чембърлейн за позицията център.

Мач номер 6 е във Финикс в четвъртък, като до момента домакините са спечелили всички пет двубоя.

Портър не се представи добре в предния мач срещу Сънс, но този път вкара 19 точки за Нъгетс след 5/8 в стрелбата от далечно разстояние. Денвър се възползва и от играта на контра, завършвайки с 31:23 в бързите атаки срещу Финикс.

Брус Браун помогна с 25 точки като резерва и Нъгетс завършиха с 13/27 от зоната за три точки. Най-резултатен за Сънс пък бе Девин Буукър с 28 точки, а Кевин Дюрант завърши с 26.

Джоел Ембийд вкара 33 точки и Филаделфия 76ърс поведе с 3:2 срещу Бостън Селтикс в полуфиналите на Източната конференция след победа със 115:103. Сиксърс водеха с 21 точки в последната четвъртина и гостите така и не успяха да се върнат в мача, след като бяха бурно освирквани от феновете във Фили при всяко докосване до топката.

Ембийд направи трети пореден мач в серията с 30 или повече точки, към които звездата на Сиксърс добави седем борби, четири блокирани изстрела и три тройки. Тайрийз Макси вкара още 30 точки и вкара шест тройки, а Джеймс Хардън завърши със 17 точки, 10 асистенции и осем борби.

Джейсъм Тейтъм бе най-резултатен за Бостън с 36 точки, а Джейлън Браун добави други 24.