ЛеБрон Джеймс стана реализатор номер 1 в историята на Националната баскетболна асоциация, задминавайки Карийм Абдул-Джабар. 38-годишният Джеймс се нуждаеше от 36 точки и успя да реализира 38 при загубата на Лос Анджелис Лейкърс от Оклахома със 130:133, с което вече има 38 390 точки в славната си кариера. Абдул-Джабар държеше рекорда досега с 38 387 от 1984 година.

ЛеБрон вкара рекордния кош в края на третата четвърт и изправи зрителите в Crypto.com Arena на крака, а сред тях бяха досегашният рекордьор Карийм Абдул-Джабар и други знаменитости като Меджик Джонсън, Джеймс Уърти, тенис легендата Джон Макенроу, актьорът Дензъл Уошингтън и други.

"Искам да благодаря на всички, които са били с мен през тези 20 години, нямаше да съм това, което съм, без всички вас", каза Джеймс на микрофона на игрището след поставянето на рекорда.

Въпреки усилията на Джеймс, Лейкърс отново разочарова и загуби. Оклахома водеше през по-голямата част от мача, а Шей Гилджъс-Александър завърши с 30 точки за успеха.

В друга среща от тази нощ в НБА Финикс победи Бруклин със 116:112 като гост. Деандре Айтън изравни рекордните в кариерата си 35 точки, а Девин Букър добави 19 в първия си мач след Коледа за успеха на "слънцата".

Лидерът в Югозападната дивизия Мемфис се наложи над Чикаго със 104:89. Джа Морант вкара 34 точки, Джарън Джаксън младши добави 24 точки за успеха на Гризлис.

За Чикаго се отличи Никола Вучевич с 28 точки и 17 борби, но това не помогна на тима, който прекъсна серия от три поредни победи.

Чикаго игра без водещия реализатор Демар Де Розан заради болка в дясното бедро.