Тони Паркър регистрира личен рекорд за сезона, отбелязвайки 55 точки при успеха на Сан Антонио Спърс със 129:125 над Минесота Тимбъруулвс. Крилото добави към личния си актив 10 асистенции и 7 борби.

Тим Дънкан вкара 30 точки и спечели 16 борби, докато новото попълнение Роджър Мейсън завърши с 26 точки. Сан Антонио игра без Ману Джинобили, който има контузия на глезена и не тренира от 10 дни.

Центърът на домакините Ал Джеферсън вкара 30 точки и спечели 16 борби, включително и две точки със забивка малко преди да изтече първото продължение. Точната стрелба на Паркър обаче изпрати срещата във второ продължение.

2:16 минути преди края на редовното време гостите от Сан Антонио водеха в резултата със 102:97, но Минесота успя да стигне до продължение след като изравни на 106:106.

Гардът на Тимбъруулвс Майк Милър вкара 25 точки, от които пет тройки. Това е първа победа за отбора на Сан Антонио, който въпреки нея остава на последното място в Югозападната дивизия.

Амар Студамайър отбеляза 49 точки за победата на Финикс със 113:103 над Индиана и остана само на 1 точка от изравняване на личния си рекорд. Той вкара 15 точки от наказателната линия, като не пропусна нито един опит оттам, а също така беше точен и при 17 от 21-те си опита от двете точки.

Постижението му от 50 точки в един мач е от 2-и януари 2005-а година в мача срещу Портланд. Борис Диав добави 14 за Финикс. За домакините по 23 отбелязаха Ти Джей Форд и Дани Грейнджър.

За 6-и пореден път Лейкърс спечели дербито на Лос Анджелис, след като се наложи със 106:88 над Клипърс. Кобе Брайънт вкара 27 точки, а тимът му взе за 22-и пореден път успех в четвъртата четвърт. Ламар Одъм вкара 15 за Лейкърс, който има 4 победи от 4 мача от началото на сезона и води в Тихоокеанската дивизия.

Градските им съперници са на другия полюс- пет поражения в пет мача и последно място в дивизията.

Защитаващият титлата си отбор на Бостън Селтикс се справи без особени затруднения с Оклахома Сити като гост- 96:83. Пол Пиърс завърши с 20 точки и 9 борби за Бостън, Рей Алън добави 18. Кевин Гарнет завърши със 17 точки и 8 борби, а за домакините

Кевин Дюран вкара 17 точки, 12 от игра и 5 от наказателната линия. Бостън води в Атлантическата дивизия с 4 победи и 1 загуба.

Милуоки Бъкс се измъчи с Вашингтон и го победи чак в продължението със 112:104. Тимът от американската столица е пълен аутсайдер и е единственият тим на Изток без победа до момента.

Ричард Джеферсън се разписа с 32 точки, новобранецът в Лигата Люк Ришар Мба-а-Мут добави 17, а домакините трябваше да компенсират дефицит от 14 точки в четвъртата част, за да стигнат до продължение и до успеха. Гардът на Милуоки Майкъл Ред трябваше да пропусне срещата, след като на загрявката стана ясно, че има разтежение на глезена. Той се контузи по време на мача с НЮ Йорк, но лекарите се надяваха, че травмата не е сериозна.

Детройт Пистънс се наложи със 100:93 над Торонто Раптърс, но без новата си свръхскъпа покупка Алън Айвърсън. Той все още не може да получи права за Пистънс, тъй като един от тримата играчи за размяна по сделката- Шоунси Бълипс, не е преминал медицински тестове и не е картотекиран за Денвър.

Тайшаун Принс отбеляза 27 точки за Детройт, 16 от които в четвъртата част. Ричард Хамилтън добави 22, а Детройт продължава да бъде без загуба вече четири мача. 26 точки и 13 борби за Торонто реализира Крис Бош.

В Кливланд ЛеБрон Джеймс вкара 41 точки- личен рекорд за сезона, при успеха на Кавалиърс със 107:93 над Чикаго Булс. 15 от точките му бяха от наказателната ливия, а Жидрунас Илгаускас добави 15 за домакините. Това е трета победа за Кливланд в петте им изиграни мача досега.