Сакраменто Кингс представи медицинска информация относно състоянието на българския баскетболист Александър Везенков преди предстоящото си гостуване на Голдън Стейт Уориърс.

Везенков контузи десния си глезен по време на третата четвърт на мача срещу Атланта Хоукс в понеделник в Golden 1 Center в Сакраменто.

Образната диагностика потвърди, че Везенков е получил средно изкълчване на глезена.

Везенков отпадна от сметките на Майк Браун за мача срещу Уориърс в четвъртък.

Състоянието на българския баскетболист ще бъде следено и преценявано в следващите от 7 до 14 дни, което означава, че той вероятно ще пропусне минимум четири до осем мача.

Везенков вече лекуваше изкълчване на левия глезен, след като беше посочен като съмнителен за участие в мача срещу Атланта.

28-годишният Везенков подписа тригодишен договор за 20 милиона долара с "Кралете" миналото лято, след като бе избран за MVP на Евролигата за 2023 г.

Бившата звезда на Олимпиакос влизаше и излизаше от ротацията на треньора Майк Браун по време на първия му сезон в Сакраменто. Везенков е със средно 5.7 точки и 2.6 борби за 12.7 минути на мач. Той стреля 45.6% от игра и 37.5% от 3 точки. Той изравни връхната си точка в кариерата си с 14 точки при стрелба 6 от 9 при загубата със 117:119 от Финикс Сънс на 16 януари.

В последните си шест мача Везенков отбеляза средно 7,7 точки, стреляйки 55,9% като цяло и 41,2% отвъд дъгата.

Контузията на Везенков се получи в многое неподходящ момент за "Кралете", които ще изиграят шест мача през следващите 10 дни. Дълбочината в състава ще бъде подложена на изпитание, докато тръгват на най-дългото пътешествие за сезона. Кийгън Мъри, Харисън Барнс и Трей Лайлс ще продължат да получават по-голямата част от минутите, но отсъствието на Везенков може да даде възможност на Крис Дуарте или Кеслър Едуардс.