С мача между шампиона Сан Антонио Спърс и Далас Маверикс бе открит новият сезон в Националната басетболна асоциация. "Шпорите" постигнаха изключително драматична победа пред своя публика със 101:100.

Още от първия съдийски сигнал двата отбора влязоха в здрава битка за всеки сантиметър от терена, като си размениха лидерството на няколко пъти, но разликата в резултата в нито един момент не бе по-голяма от 2-3 точки. В края на първата четвърт Сан Антонио бе напред с 26:24, но до почивката гостите от Далас се активизираха и след силна серия успяха да си осигурят аванс от осем точки – 53:45 на почивката.

През третата част бе ред на Сан Антонио да поеме инициативата и това доведе до нов обрат и смяна на лидера – 76:73 в полза на „Шпорите”.

Истинската драма се разигра в заключителните минути на последната четвърт, когато бе решен и крайния победител от срещата. Първо Новицки отбеляза за гостите за 100:98 при 90 секунди до последния съдийски сигнал, но половин минута по-късно Паркър вкара четвъртата си тройка в мача за 101:100. В оставащото време баскетболистите на Маверикс успяха да стигнат до стрелба, но опитът на Чандлър Парсънс бе неуспешен и победата остана в Сан Антонио.

За „Шпорите” на ниво отново се представи звездното трио, след като Тони Паркър вкара 23 точки, Ману Джинобили се включи от резервната скамейка с 20 точки, а Тим Дънкан записа на сметката си „дабъл-дабъл” от 14 точки и 13 борби. Освен тях, Марко Белинели и Дани Грийн също имаха сериозен принос за успеха, след като добавиха съответно по 15 и 13 точки за успеха. Монта Елис беше най-резултатен за Маверикс – 23 точки, а Дирк Новицки и Девин Харис отбелязаха съответно по 18 и 17 точки.

В друг мач от деня отборът на Ню Орлийнс Пеликанс зарадва феновете си с категорична победа, след като се наложи при домакинството си на Орландо Меджик със 101:84.

Лос Анджелис Лейкърс започнаха отново зле новия сезон. Пред своя публика "езерняците" отстъпиха пред Хюстън Рокетс с 90:108.