Сан Антонио спечели с 4:2 победи срещу Голдън Стейт Уорирърс полуфиналната серия от Западната конференция на НБА. В мач № 6 "шпорите" се налжиха като гост с 94:82.

Сан Антонио водеше почти през цялото време, като разликата доста често бе около 10 точки. Пет минути преди края обаче домакините се приближиха до 75:77, но тройки на Паркър и Ленърд пречупиха окончателно Голдън Стейт.

Тим Дънкан завърши с 19 точки, Кауай Ленърд добави 16, а Тони Паркър се отчете с 13, като отбеляза 10 от тях в последната част, когато Уориърс отново опитаха знаменит обрат, а и не бяха далеч от него.

За домакините най-резултатен беше Къри с 22 точки. Макар че отпаднаха, те могат да бъдат доволни от сезона, който беше съпътстван от много контузии. Те завършиха с баланс 47-35 и стигнаха до 2-рия кръг на елиминациите.

Във финала на Западната конференция Сан Антонио ще срещне изненадата Мемфис. Първият мач от серията е в неделя.

В другия мач от вечерта Ню Йорк Никс победи Индиана Пейсърс с 85:75 и намали преднината на "пешеходците" в полуфиналния плейоф в Източната конференция на 2:3 победи.

Кармело Антъни изигра един от най-добрите си мачове в серията и бе в основата на успеха на своя тим, като отбеляза 28 точки в двубоя, игран пред близо 20 000 зрители в "Медисън Скуеър Гардън". За Индиана в отсъствието на Джорд Хил най-резултатен стана Пол Джордж - 23 точки, 6 борби и 6 асистенции.