Сан Антонио Спърс спечели убедително над Маями Хийт със 111:92 в третия мач от финалната серия в НБА и поведе с 2:1 победи в битката за титлата.

"Шпорите" нанесоха своя удар още в първата четвърт, която завърши с 21 точки преднина за тях - 41:25.  За последно над 40 точки в една четвърт от финална серия отбеляза Бостън Селтикс в мач номер 6 срещу Лос Анджелис Лейкърс през 2008 година. А през първото полувреме Сан Антонио вкара 71 точки и постигна рекордна успеваемост в стрелбата в цялата история на финалните плейофи - 75,8% (86,7% само в първата част). Над всички беше Коуи Ленърд, който отбеляза 29 точки.

"Горещите" направиха опит да обърнат развоя на мача и малко преди края на третата четвърт съкратиха пасива си до 7 точки, но тройка на Марко Белинели върна спокойствието в редиците на гостите.

Дани Грийн и Тони Паркър добавиха по 15 точки за Сан Антонио, а Тим Дънкан се отчете с 14.

За Маями звездите ЛеБрон Джеймс и Дуейн Уейд бяха на познатото си ниво и записаха по 22 точки, но усилията им се оказаха недостатъчни за обрат през второто полувреме.

Четвъртият мач от финалите е в четвъртък, а домакин отново е Маями.