Сан Антонио Спърс спечели и второто си домакинство срещу Мемфис Гризлис във финалната серия в Западната конференция на НБА и така поведе с 2:0 победи.

Мачът беше много оспорван и "шпорите" се нуждаеха от продължение, за да стигнат до крайния успех с 93:89.

Сан Антонио влезе в четвъртата част с комфортна преднина от 13 точки. Тогава обаче гостите направиха серия от 15:2 в последните 8 минути, с което изравниха резултата на 85:85.

В продължението Тим Дънкан показа високата си класа и с три поредни коша доведе резултата до  91:87 точки 68 секунди преди края. Това предреши окончателния изход от двубоя.

За Сан Антонио Тим Дънкан се отличи със 17 точки, Тони Паркър с 15. За гостите най-резултатни бяха Джеръд Бейлис и Майк Конли с по 18.

Следващите два мача ще се играят в Мемфис.