Баскетболистите на Оклахома Сити спечелиха гостуването си на Сан Антонио Спърс и изравниха четвъртфиналната серия в плейофите на НБА на 1:1 победи. Срещата завърши само с една точка преднина за Оклахома - 98:97.

Отново великолепен мач за домакините направи Лемаркус Олдриж. Той реализира 41 точки, но и това не беше достатъчно за успеха на неговия отбор. За гостите Ръсел Уестбрук отбеляза 29 точки, 10 асистенции и 7 борби, а Кевин Дюрант  добави 28.

Третият мач е на 6 май в Оклахома.

Кливлънд нанесе поражение на Атланта в първия мач от четвъртфиналната серия със 104:93 и поведе с 1:0 победи. ЛеБрон Джеймс имаше най-голям принос за успеха след като вкара 25 точки. Кайри Ървинг добави 21. За гостите най-резултатен беше Денис Шрьодер с 27 точки.

Кливлънд поведе от самото начало и поддържаше преднината си до последната четвърт. Тогава гостите успяха да изравнят и да излязат дори напред в резултата. Но със серия 17:5 в последните минути домакините изковаха победата.