Сан Антонио Спърс отново разгроми Мемфис Гризлис в четвъртфиналната серия на Западната конференция на НБА. "Шпорите" се наложиха с 94:68 във втория си домакински мач и поведоха в серията с 2:0 победи.

Домакините завършиха първата част с аванс от 11 точки, след което постепенно увеличаваха преимуществото си, за да стигнат до разгромния резултат.

Най-голям принос за успеха на победителите имаше Патрик Милс, който реализира 16 точки. Кауей Леонард добави 13. В състава на Мемфис с дабъл-дабъл (11 точки и 12 борби) се отличи Зак Рандолф.

В другия мач от тази нощ в Източната конференция Атланта победи като домакин Бостън с 89:72 и също поведе в серията с 2:0 победи. Атланта започна зашеметяващо мача и достигна аванс от 21 точки през първата част. Бостън успя да вкара само 7 точки, което е най-слабият резултат за отбора в историята на плейофите на НБА.

По-нататък Селтикс поизравниха играта, но така и не успяха да осъществят обрат. На слабото им представяне се отрази и отсъствието на Брадли.

За успеха на победителите най-голям принос имаха Кайл Корвър и Ел Харфорд, които реализираха по 17 точки. За Бостън най-резултатен беше Айзия Томас с 16 точки.