Сан Антонио Спърс спечели петия мач от финалната серия в НБА срещу настоящия шампион Маями Хийт и поведе с 3:2 победи. В последния си домакински мач "шпорите" стигнаха до успеха със 114:104.

В герой на двубоя се превърна Ману Джинобили с неговите 24 точки и 10 борби. "Преди мача треньорът Грег Попович ме извика и ми каза, че ще съм титуляр - призна аржентинецът. - Не го очаквах, през целия сезон съм подкрепление за основните играчи и винаги съм искал повече минути на терена." В публиката дори се видяха плакати с надпис "We Ginobilieve" (Игра на думи с името на аржентинеца, означава "С Джинобили, ние вярваме в победата").

Домакините взеха първата четвърт с 32:19 точки и нататък не допуснаха съперника да ги приближи. Силно за победителите играха и Тони Паркър и Дани Грийн, които забиха съответно 26 и 24 точки.

Звездите на Маями ЛеБрон Джеймс и Дуейн Уейд вкараха по 25, но и това не бе достатъчно за гостите в "АТ&Т Сентър".

Статистиката сочи, че при резултат 2:2 победи, отборът спечелил петия двубой е ставал шампион в 7 от 10 случая.

Шестият мач е във вторник в Маями. Евентуален седми мач също ще се играе в Маями.