Сакраменто Кингс победи Далас Маверикс със  120:115 (29:25, 34:24, 31:26, 26:40) като гост в Тексас в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация. "Кралете" бяха без българския национал Александър Везенков, който се възстановява от контузия в глезена.

Далас започна ударна мача със серия от 10:2, но до края на първата част баскетболистите на Майк Браун обърнаха резултата и поведоха с 29:25. Силната игра на Кингс продължи и във втората част, като началото ѝ направиха силна серия от 11 безответни точки, след която поведоха с 42:30, а разликата достигна до 14 точки преди почивката при 63:49 в полза на Сакраменто.

Кингс продължиха доминацията си и след почивката, като разликата достигна своята връхна точка от 22 пункта в средата на периода при 86:64 в полза на гостите, които водеха убедително с 94:75 преди финалния период. Далас се върна в мача в четвъртата част, но силите на тексасци не достигнаха за обрат.

Най-резултатен за успеха на Сакраменто бе Де"Аарън Фокс със своите 34 точки, докато Харисън Барнс и Кевин Хъртър завършиха респективно с 20 и 18 точки. Домантас Сабонис пък се отчете с дабъл-дабъл от 17 точки и 11 асистенции.

Лука Дончич отново игра на високо ниво, като се отчете с трипъл-дабъл от 28 точки, 10 борби и 17 асистенции за Далас, но не успя да помогне на своя тим да стигне до успеха.