Крилото на Хюстън Рокетс Рон Артест отново влезе успешно в ролята на лидер на Хюстън Рокетс при победата късно снощи при гостуването на Ню Орлийнс Хорнетс. "Ракетите" спечелиха с 95-84 след 18 точки на крилото. Артест пропусна първите си 11 изстрела в срещата, но в третата част наниза 4 последователни коша, с което гостите намалиха дефицита от 11 точки на домакините. Рокетс не можеше да разчита на китайския център Яо Минг, който бе с настинка. На мястото на дългуча петият си мач за сезона направи 42-годишният Дикембе Мутомбо.

"Когато играеш в шампионат с толкова много силни играчи, трябва да набелязваш свои цели и да се научиш как да се измъкваш в ситуация като тази", заяви сле д срещата Артест. "Понякога имаш първо полувреме като днешното, но именно заради това разполагаме със силен колектив и в крайна сметка спечелихме. Точно това показва какъв отбор сме всъщност."

Луис Скола и Аарън Брукс нанизаха по 14 точки, Карл Ландри и Вон Уейсфър вкараха по 12 точки, Шейн Батиър - 11, а Луис Скола добави 12 борби за успеха.

Рокетс не можеше да разчита на китайският център Яо Минг, който бе с настинка. На мястото на дългуча петият си мач за сезона направи 42-годишният Дикембе Мутомбо. Мутомбо реализира само една точка от наказателен удар, но овладя 6 борби и наби общо 3 "чадъра" на Джулиън Райт от Ню Орлиънс Хорнетс при опитите на гарда за пробив към коша на противника. Със снощната победа Хюстън прекъсна серията от 5 поредни домакински успеха на Ню Орлийнс.

Крис Пол отбеляза 29 точки и направи 11 асистенции, а Дейвид Уест се отличи с 16 точки и 13 борби при поражението на Хорнетс.

"Загубихме мач, който всъщност трябваше да спечелим. Те просто получиха всичко, което искаха през второто полувреме и това ни повали", сподели сле д двубоя плеймейкърът на "Стършелите" Крис Пол.