Чаунси Билъпс реализира 32 точки като записа и 14 борби, а тимът му Детройт Пистънс надделя над гостите от Ню Джърси Нетс със 110:105 в среща от поредния кръг в НБА.

За домакините Рашит Уолъс добави 22 точки, но героите в мача бяха две резерви, които положиха основата на обрата за отбора си в последната четвърт.

Линдзи Хънтър и Антонио Макдайс отбелязаха общо 31 точки, като бяха точни при 8 от 11-те си опита за стрелба в последните 10 минути. Двамата реализираха и общо 3 тройки за Детройт в заключителната част.

Тайшон Принс пък записа рекордните в кариерата си 9 асистенции, като вкара и 15 точки и се пребори за 5 отскочили топки.

Както обикновено за „мрежите” най-резултатен бе лидерът им Винс Картър с 27 точки, а Джош Буун добави 17 точки. Именно Картър изведе гостите с 11 точки напред в първата част, въпреки, че прекара доста време на пейката, тъй като имаше опасения за травма в десния крак.

В началото на второто полувреме Ню Джърси отново си върна преднината от 10 точки, която бе натрупал, но в заключителните минути силната игра на Хънтър и Макдайс наклони везните в полза на Детройт.

Крис Уебър се завърна в състава на Детройт, след като пропусна две срещи заради вирусно заболяване.