Отборът на Портланд Блейзърс спечели втория си домакински мач срещу Сан Антонио Спърс със 103:92 и остана в полуфиналната битка в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Резултатът в серията стана 1:3.

Портланд изкова победата в третата четвърт, когато дръпна със 17 точки. Усилията на Тони Паркър и компания в четвъртата част донесоха само до намаляване на резултата.

За домакините силен мач направи Деймиън Лилърд, който вкара 25 точки и овладя 4 борби. За "шпорите" Тони Паркър вкара скромните за него 14 точки, а Тим Дънкан добави 12.

Следващият мач е в сряда в Сан Антонио.

В другия мач от тази нощ шампионът Маями Хийт се доближи на победа до финала в Източната конференция след като се наложи при гостуването си на Бруклин Нетс със 102:96 и поведе с 3:1 в серията.

ЛеБрон Джеймс беше неудържим и вкара невероятните 49 точки. За Бруклин най-резултатен беше Джо Джонсън с 18.