Тази вечер се изиграха 5 мача от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Шампионът Кливланд Кавалиърс продължава с убедителното си представяне и записа осма победа след като се справи в равностоен двубой с Шарлът Хорнетс със 100:93.

Кливланд поведе с 32:22 точки след първата част, но изоставаше с 52:54 на почивката. Последва оспорвана трета част, но в последните 10 минути домакините стигнаха до успеха.

ЛеБрон Джеймс и Кайри Ървинг завършиха с по 19 точки за победата. Джеймс добави 8 борби и 8 асистенции. Със 17 точки и 11 борби се отчете и Кевин Лав.

За Шарлът с 21 точки и 4 асистенции се разписа Кемба Уолкър.

Кливлънд вече е с актив 8 победи и една загуба и е с най-добри показатели от всички отбори в НБА. За Шарлът пък това бе трето поражение от девет мача.