Съставът на Орландо Меджик спечели като гост дербито на Изток срещу шампиона Бостън Селтикс, побеждавайки отбора на Док Ривърс насред "TD BankNorth Garden" с 86-79. "Келтите" се намират на второто място във временното подреждане на Изток, докато Меджик са на трето. Селтикс изигра 8-и пореден мач без своя лидер Кевин Гарнет, докато Орландо имаше в своите редици един невероятен Дуайт Хауърд, който напълно отказа домакините и бе с основен принос за успеха. "Супермен" наниза 18 точки и овладя 15 борби, Рашард Люис добави 15 точки, а Рафър Алстън се отличи с 10 точки и 8 асистенции за победата.

Рей Алън направи пък поредния си силен мач за Селтикс, този път отбелязвайки 32 точки, 17 от които в последната четвърт.

Орландо водеше в мача със 7 точки, след първата четвърт, с 18 след втората, а в началото на второто полувреме преднината на състава на Стен Ван Гънди нарастна до 22 точки. В крайна сметка подкрепяни бурно от своята публика „Келтите" съкратиха дефицита едва до 3 точки за 79-82, 1:22 минути преди края. Рей Алън стреля от зоната за три точки, 41 секунди преди сирената, но неуспешно, като по този начин неговият тим не стигна до равенството. Впоследствие два успешно изпълнени наказателни удари от Дуайт Хауърд в оставащите13,9 секунди, затвърдиха преднината на гостите. Оттук до края Меджик не допусна някакъв изненадващ обрат и се поздрави с победата.

Загубата е общо трета за Бостън в последните 8 мача в отсъствието на Кевин Гарнет. Шампионите все още са втори на Изток с 49-15, докато „Магьосниците" ги следват с 46-16. Лидер в конференцията е Кливланд Кавалиърс с 49 успеха и 13 поражения.