Отборът на Ню Йорк Никс постигна победа със 100:88 като домакин над шампиона Бостън Селтикс. Гостите успяха да поведат с 3 точки до почивката. В третата част Никс направиха обрат и успяха да спечелят третината с 28:15, което им позволи да поведат с 10 точки. В последната четвърт домакините увеличиха аванса си с още две точки за крайното 100:88.

За Бостън с 31 точки се отчете Пол Пиърс, толкова вкара и най-резултатният за Никс Уилсън Чандлър. Тимът на Бостън е лидер в Източната конференция, докато Ню Йорк Никс е в долната половина на таблицата.

Вашингтон Уизардс победи с 80:77 като домакин състава на Кливланд Кавълиърс. Домакините поведоха с 4 точки до полувремето, а в третата четвърт успяха да направят аванса си 14 точки. Кливланд се активизира в края, но усилията на играчите на гостите не стигнаха за обрат.

Звездата на Кавълиърс Леброн Джеймс отбеляза 30 точки за тима си, докато за Уизардс над всички бе Антуан Джеймсън, реализирал 26. Вашингтон е на последно място в Източната конференция, докато Кливланд е на втора позиция в класирането.

Детройт Пистънс постигна победа с 88:87 при гостуването си на Лос Анджелис Клипърс. Гостите от Детройт поведоха с една точка след първата част, но в следващата Клипърс вече водеше с две. Третата четвърт се оказа решаваща. В нея Детройт отбеляза 15 точки срещу 12 за съперника и отново поведе. Във финалната част двата тима си вкараха по 21 точки и така Детройт запази аванса си за крайното 88:87.

Родни Стъкли бе най-резултатен за Пистънс с 24 точки, докато за Клипърс Ерик Гордън завърши с 31. Детройт е в средата на класирането в Източната конференция, докато тима от Лос Анджелис е в долната част на подреждането на запад.