Ню Орлийнс спечели със 115:110 при гостуването си на Вашингтон и постигна шеста поредна победа в Националната баскетболна асоциация. "Стършелите" изиграха много силна четвърта част, в която направиха решителна крачка към успеха в срещата. При 101:101 Ню Орлийнс реализира шест поредни точки и не изпусна водачеството в резултата до финалната сирена.

За "магьосниците" отново не игра наказаният гард Джилбърт Аринас. Маркъс Торнтън от Ню Орлийнс вкара 15 точки, 10 от които в решителния последен период. Най-резултатен за гостите бе Крис Пол, реализирал 26 точки и подал 14 асистенции. Антон Джейминсън пък вкара 32 точки в полза на Вашингтон.

В друга среща от НБА тази нощ Леброн Джеймс реализира 41 точки и овладя 10 борби при победата на неговия Кливланд навън срещу Портланд със 106:94. Джеймс вкара 20 точки още в първата четвърт и поведе своите съотборници към нов успех. Брендън Рой пък беше най-резултатен с 34 точки в състава на Портланд.

Лос Анджелис Лейкърс пък надигра като домакин Милуоки с 95:77. Андрю Бинъм вкара 17 точки и хвана рекордните за своята кариера 18 борби в състава на "езерняците". Отборът от Калифорния успя да прекъсне серията си от две поредни загуби. Лос Анджелис не е допускал три поредни поражения от две години насам. Шанън Броун добави още 19 точки за победата на Лейкърс. В състава на Милуоки Хаким Уорик наниза 14 точки.