Шампионите от Бостън Селтикс се наложиха с 94:87 над отбора на Торонто и продължават да бъдат убедителен лидер в Атлантическата дивизия със 7 победи и 1 загуба.

22 точки в четвъртата част отбеляза Пол Пиърс, след като тимът му отстъпваше на полувремето с 48:36. Пиърс завърши срещата с 36 точки, Кевин Гарнет добави 21 и 10 борби за Селтикс.

Бостън обърна мача минута и 38 секунди преди края, когато Кендрик Пъркинс направи блок и подаде на устремения към противниковия кош Пол Пиърс, вкарал за 86:84. След това той добави още четири точки и срещата беше решена.

"За първи път виждам такава резултатна и последователна стрелба. Той вкарваше от различни дистанции и нашите момчета просто не можеха да го спрат", призна след срещата треньорът на гостите Сам Мичъл.

За Торонто, който има 4 победи и 3 загуби на 3-о място в Атлантическата дивизия, 23 точки и 11 борби записа Джерамейн О'Нийл. Антъни Паркър вкара 15, а Джейсън Капоно завърши с 14.

Първа победа като гост през този сезон постигна тимът на Портланд, който се наложи със 106:99 над Орландо. Брандън Рой вкара 27 точки за победителите, докато Хидайет Тюркоглу отбеляза 35 за домакините. След като влязоха в четвъртата част
изоставайки с 1 точка- 72:73, гостите реализираха 11 подред и обърнаха срещата. Заслуга за това имаше и Руди Фернандес, който вкара две тройки. Маями стопи дефицит от 10 точки и спечели срещу Ню Джърси с 99:94, като Дуейн Уейд завърши с 33, а 19 от тях вкара в четвъртата част. Майкъл Бийзли добави 19, а Дюкейн Куук- 15.
Домакините от Маями имат три победи от три мача на свой терен от началото на сезона. Пет тройки за гостите реализира китаецът И Цзънлиан, който завърши общо 24 точки и 10 борби.

Индиана спечели със 107:99 над Оклахома, като Ти Джей Форд отбеляза 24 точки и 10 асистенции. Гостите от Оклахома търпят четвърта поредна загуба, а единствено Кевин Дюрант се представи на ниво с 37 точки. Нито един от неговите съотборници не успя да реализира повече от 14.

Финикс измъкна драматично победата над Мемфис със 107:102, като Леандро Барбоса вкара тройка за 103:102 48 секунди преди края. Общо той завърши с 27 точки, 16 от които бяха реализирани в последната част на мача.

Индиана- Оклахома 107:99
Орландо- Портланд 99:106
Бостън- Торонто 94:87
Маями- Ню Джърси 99:94
Финикс- Мемфис 107:102