Двукратният MVP на Лигата Никола Йокич се превърна в центъра с най-много трипъл-дабъли в историята на НБА, след като помогна на своя тим да победи Оклахома Сити Тъндър със 122:110 като гост в мач от редовния сезон.

Йокич записа 15 точки, 13 борби и 14 асистенции за своя 79-ти трипъл-дабъл, с което задмина постижението на легендарния Уилт Чембърлейн. Арън Гордън добави 27 точки за успеха при близо 77 процента стрелба, Джамал Мъри вкара 24 точки, а Нъгетс стреляха при 53,6 процента успеваемост. За Тъндър отново над всички бе Шей Гилгъс-Алекзандър с 37 точки, а Лугенц Дорт се отчете с 19 точки.

Шампионът Голдън Стейт Уориърс записа четвърто поредно поражение след загуба със 129:130 при гостуването си на Орландо Меджик. Стеф Къри и компания имаха преднина от 16 точки в средата на третата част, но допуснаха обрат и по този начин остават без победа далеч от дома от началото на сезона. Къри наниза 39 точки (8 тройки) и добави 9 асистенции, а Клей Томпсън вкара 27 точки, но пропусна стрелба със сирената за успеха. За Меджик седем играчи вкараха 12 и повече точки, като новакът Пауло Банчеро се отчете с 22 точки и 8 борби, а Джейлън Съгс реализира 26 точки, включително девет в заключителните две минути.