ЛА Лейкърс победиха Хюстън Рокетс със 102:94 като гост в среща от Националната баскетболна асоциация играна тази нощ. В един доста необикновен мач "ракетите" бяха на път да осъществят исторически обрат, но в крайна сметка загубиха и прекъснаха серията си от 6 поредни домакински успеха.

Две минути след началото на двубоя Лейкърс изгубиха един от най-ценните си баскетболисти - Ламар Одъм, който получи тежка контузия в коляното и бе откаран в болница за по-обстойни прегледи.

Без най-полезния си играч под коша "езерняците" не можеха, поне през първото полувреме, да предложат адекватна съпротива на центъра на Хюстън Яо Минг. В първите две части Яо отбеляза 21 точки, но въпреки това гостите от "града на ангелите" се оттеглиха с 3 точки преднина на почивката.

В третата част Лейкърс катогорично надиграха съперника си отбелязвайки 30 точки, срещу само 13 за Хюстън. Успели да се справят с Минг, който бе незабележим през второто полувреме, играчите на Фил Джексън дръпнаха с 26 точки в последната четвърт.

До края на мача оставаха 10 минути и треньорите извадиха звездите си от игрището, давайки шанс на резервите. Тези на Хюстън обаче се оказаха по-напористи от очакваното и за 6 минути позволиха на гостите да отбележат само 1 точка, а "ракетите" от своя страна регистрираха цели 25.

Джексън реагира мигновено и върна Брайънт в игра, но въпреки това минута и 38 секунди преди края преднината на Лейкърс се стопи до 2 точки. Стив Новак обаче пропусна да отбележи от линията за трите точки и позволи на "езерняците" да се окопитят, и в крайна сметка да стигнат до крайния успех.

За победителите Коби Брайънт завърши с 23 точки, 8 борби и 6 асистенции, докато за Хюстън най-резултатен бе Яо Минг с 26 точки.