Тимът на Кливлънд Кевълиърс надделя над гостуващия състав на Минесота Тимбърулвс с 92:76 (22:22; 20:23; 24:17; 26:14) т. в сблъсък от поредния кръг от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Въпреки равностойното начало на срещата и по-добрата игра на гостите в доста моменти до почивката, с крайния успех се поздравиха „кавалерите”, които направиха много силна трета четвъртина и бяха особено агресивни в защита в заключителната част на срещата.

Отново лидер за тима си бе ветеранът Кевин Гарнет и въпреки, че „вълците” изгубиха накрая, „големия билет” за пореден път доказа, че е човекът-отбор за Минесота, като записа най-много точки за отбора си – 14.

От другата страна обаче подобаващо му отговори машината за забивки Леброн Джеймс. 22-годишният младеж бе неудържим през целия мач и наниза 37 точки в противниковия кош.

Центърът Зидрунас Илгаускас добави още 14 за седмия успех на Кливлънд при само 2 поражения този сезон, като това бе пета поредна победа за Леброн Джеймс и компания.
Именно поради тези факти Кливлънд оглавява класирането в Източната конференция и отстъпва по показатели само на водача на запад – Юта Джаз.

дънкънВ друга среща от тази нощ Сан Антонио Спърс се наложи категорично над гостите си от Чикаго Булс със 100:83 (28:27; 22:15; 25:23; 25:18) т.

От самото начало „шпорите” взеха инициативата и не я изпуснаха до края, като методично увеличаваха преднината си.

Отново над всички бе „звездата” на Спърс Тим Дънкън, който записа 21 точки за успеха на тима си. Подкрепи го и Тони Паркър, добавяйки 13 т. за успеха. В този мач под обичайното си ниво се представи аржентинският ас Ману Джинобили, който се отчете със скромните 5 точки за 23 минути на игрището.

За славния в миналото тим на „биковете” най-резултатно се представи започналият като резерва в този мач Бен Гордън, реализирайки 21 точки. Още 14 добави Лиол Денг, а гардът Кърт Хайнрих отбеляза 12 т.

Имаше още какво да се иска в тази среща от центърът на тима Бен Уолъс, който за близо половин час чисто игрово време се отчете със скромните за него 6 точки.

По този начин Сан Антонио вече има 6 победи и 2 загуби на върха на класирането в Югоизточната дивизия на запад в НБА.