Тимът на Хюстън Рокетс взе своето в „Медисън Скуеър Гардън" и изтръгна успеха от домакините Ню Йорк Никс с 97:90 (21:20, 27:25, 17:17, 32:28) в среща от поредния кръг на редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Сблъсъкът започна равностойно, като първото полувреме „ракетите" успеха да вземат минимално предимство, оттегляйки се на почивка с 3 точки преднина.

В третата третина дори цифровото изражение бе равно, но в заключителната част баскетболистите на Хъстън бяха по-съсредоточени и водени от ударното дуо Трейси Макгрейди - Яо Минг, успяха не само да задържат крехката си преднина, но и да я увеличат в последните минути.

Именно Минг и Макгрейди имаха основния точков принос за успеха на „ракетите", като реализираха съответно 26 и 24 т. Още 17 добави Рейфър Алстън, а Лутър Хед се отличи с 10 т.

В тима на Никс най-резултатен бе Джамал Кроуфърт с 25 т, Чанинг Фрий добави 22, а Еди Къри вкара 8 т. е противниковия кош.

Това бе 7-и успех за Хюстън този сезон, като „ракетите" са допуснали и 4 поражения. Балансът на Ню Йорк е по-лош - 8 загуби срещу само 4 победи.

НовицкиВ друга среща от тази нощ съставът на Далас Маверикс успя да се справи със съпротивата на домакина си Шарлът Бобкетс и се наложи с 93:85 (21:21, 22:20, 24:24, 26:20) т.

След изключително равностойното начало и няколкото изравнявания на резултата, почивката дойте при едва 2 точки преднина за Маверикс.

През второто полувреме събитията на терена не се промениха съществено и никой от двата тима не успя да вземе съществено предимство.

Все пак решителна за крайния успех на Далас се оказа последната четвъртина, в която момчетата на наставника Ейвъри Джонсън изпълняваха по-правилно поставените от треньора задачи в дефанзивен план и заслужено се поздравиха с победата.

За победителите отново над всички с играта си бе немската „звезда" Дирк Новицки, който наниза 24 точки в коша на Шарлът. Девин Харис добави 17 т. за успеха, а Джейсън Тери и неостаряващият Джери Стекхаус се отчетоха с по 15 т.

За домакините най-резултатен бе Емека Окафор, който записа 22 т. на сметката си, следван от Джералд Уолъс с 21 и Реймънд Фелтън с 12 т.

Въпреки този успех Далас се намира на предпоследната позиция в Югозападната дивизия на Западната конференция в НБА, като в актива си има 6 победи и 4 загуби. За днешните домакини пък това бе 8-о поражение този сезон, като тимът има едва две победи.