Милуоки Бъкс се върна на победния път след драматичната загуба от Бостън Селтикс в откриващия си мач за сезона. "Елените" не се смилиха над отбора на Голдън Стейт Уориърс и го прегазиха без да се хабят особено с крайното 138:99 (33:25, 33:31, 34:20, 38:23) като домакин във втория мач от Коледната програма на НБА.

Интригата в мача се запази до полувремето, но след почивката Бъкс властваха на паркета и не оставиха абсолютно никакви шансове на своя опонент.

Крис Мидълтън завърши като топреализатор за Милуоки със своите 31 точки и 5 асистенции, отбелязвайки 6 тройки от 8 опита. Двукратният MVP на Лигата Янис Адетокумбо не се напъваше и приключи с 15 пункта и 13 борби, Ди Джей Огъстин и Донте ДиВинченцо вкараха по 13, Джрю Холидей добави 12 точки и 6 асистенции, а Боби Портис записа "дабъл-дабъл" от 10 точки и 12 борби.

Бостън удари Милуоки в последната секунда (Резултати)