Настоящият шампион на НБА Маями постигна трудна победа със 104:101 над гостуващия Индиана в мач от редовния сезон. В четвъртък през нощта "горещите" пропиляха солидна преднина от 16 точки 8 минути преди края и за малко да направят неприятна изненада на феновете в "Американ Еърлайнс Арена", които видяха как аванса на техните любимци се стопи до 2 точки.

Все пак Хийт, които в 32-ри пореден мач играят без Шакил О'Нийл, стигнаха до победата водени от Дуейн Уейд, който завърши с 33 точки. 20 добави Джейсън Уилямс, който се отчете и с 8 асистенции. За Пейсърс най-полезен бе Дани Грейнджър с 28 точки, а Маркъс Даниелс завърши с 23.

В другия мач от тази нощ Далас победи ЛА Лейкърс със 114:95. Най-резултатен за Маверикс бе Джош Хауърд с 29 точки, с две по-малко завърши Новицки. За "езерняците" Коби Брайънт вкара 26 точки и даде завършващи подавания.