Отборът на Маями Хийт спечели и второто си домакинство срещу Милуоки в четвъртфиналната серия на Източната конференция на НБА и поведе с 2:0 победи.

Шампионите спечелиха с 98:86  като този път имаха повече затруднения отколкото в първия мач. След третата част авансът им беше само от 3 точки - 68:65. Но в началото четвъртата част те успяха да вкарат 12 безответни точки, което в крайна сметка им осигури победата. Трябва да се отбележи, че тогава на игрището бяха ЛеБрон Джеймс и 4 резерви.

Джеймс отново беше над всички, като той и другият лидер на отбора Дуейн Уейд  отбелязаха по 19 точки. Ерсан Иляйсова вкара 21 точки за Милуоки.

Другият фаворит в Източната конференция  Ню Йорк Никс също спечели второто си домакинство срещу Бостън Селтикс с 87:71 и поведе в серията с 2:0. Отново блестящ мач направи Кармело Антъни като отбеляза 34 точки. Най-добрият шести човек в Лигата Джей Ар Смит добави 19, а Реймънд Фелтън -16. Така Бостън е пред отпадане още в 1-ия кръг на плейофите за първи път от 2005 година.

В третия мач за вечерта Голдън Стейт Уориърс спечелиха гостуването си на Денвър със 131:117 и изравни серията на 1:1.